
MSI MAG 273QP QD-OLED X24 26.5" 2K WQHD 240Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON237367926
৳94,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI MAG 273QP QD-OLED X24 26.5" 2K WQHD 240Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 26.5 inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 (WQHD) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2292 (H) x 0.2292 (V) |
| Display Surface | Anti-Reflection |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | SDR: 250 HDR: 450 (Typ.) (True Black 400 with 10% APL) 1000 (Typ.) (Peak 1000 with 3% APL) |
| SDR | 250 HDR |
| Contrast Ratio | 1500000:1 (Typ.) |
| 1500000 | 1 (Typ.) |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Color Support | 1.07B ,10 bits |
| Color Gamut | ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB: 98% / 99% / 138% (CIE1976 Standard) |
| ADOBE RGB / DCI-P3 / SRGB | 98% / 99% / 138% (CIE1976 Standard) |
| Response Time | 0.03ms (GtG) |
| HDR | DisplayHDR True Black 400 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Adaptive Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) |
| HDMI | 2x HDMI 2.1 (WQHD@240Hz) |
| Audio Jack | 1 x Headphone-out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 15° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -90° ~ 90° |
| Height Adjustment | 0 ~ 110mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Yes |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With stand: 610.11 x 227.9 x 532.01 mm (24.02 x 8.97 x 20.95 inch) Without stand: 610.11 x 54.5 x 358.23 mm (24.02 x 2.15 x 14.10 inch) |
| With stand | 610.11 x 227.9 x 532.01 mm (24.02 x 8.97 x 20.95 inch) Without stand |
| Weight | 6.7 kg (14.77 lbs) / 9.65 kg (21.28 lbs) |
| Power | |
| Type | Power Cable |
| Power Consumption | POWER INPUT: 50~60Hz |
| POWER INPUT | 50~60Hz |
| Voltage | 100~240V |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years Warranty |








