
MSI G274QPF E2 27" 180Hz 1ms IPS WQHD Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON832970531
৳42,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI G274QPF E2 27" 180Hz 1ms IPS WQHD Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" (69 cm) |
| Display Type | LED |
| Panel Type | Rapid IPS |
| Resolution | 2560 x 1440 (WQHD) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331(H) x 0.2331(V) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Brightness | 400 (Typ.) 400 (HDR Peak) (nits) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 1.07B (8 bits + FRC) |
| Response Time | 1ms (GTG) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| G-Sync Support | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x Display Port (1.2a) |
| HDMI | 2x HDMI (2.0b) |
| USB Type-C | 1x USB Type C Port (DP Alt w/ PD charging 15W) |
| Audio Jack | 1x Headphone out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Swivel | -30° ~ 30° |
| Pivot | -90° ~ 90° |
| Height Adjustment | 0 ~ 130 mm |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75 mm |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 613.5 x 227.9 x 406.6 mm 613.5 x 69.8 x 362.5 mm (Without Stand) |
| Weight | 6.3 kg without Stand: 3.95 kg |
| 6.3 kg without Stand | 3.95 kg |
| Power | |
| Type | External Adaptor 19V 3.42A |
| Voltage | 100~240V, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








