LG UltraGear 34GS95QE-B 34" 240Hz OLED Curved Gaming Monitor
LG UltraGear 34GS95QE-B 34" 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON710067295
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG UltraGear 34GS95QE-B 34" 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size34 Inch
Panel TypeOLED
ResolutionWQHD (3440 x 1440) Pixel
Pixel pitch(MM)0.231 × 0.231 mm
Aspect Ratio21:9
219
Viewing Angle178˚(R/L), 178˚(U/D)
Brightness(Typ.) 275 cd/m² (Min.) 250 cd/m²
Contrast Ratio1500000:1 (Typ.)
15000001 (Typ.)
Refresh Rate240Hz
Color Support10-Bit (1.07 Billion Colors)
Color GamutDCI-P3 98.5% (CIE1976)
Response Time0.03ms (GtG)
HDRYes
CurvatureCurve
Video Features
Flicker FreeYes
G-Sync SupportYes
Free Sync SupportYes
OthersNano IPS Technology OnScreen Control (OSC)
Audio Features
Speaker (Built In)No
Connectivity
Display PortYes
HDMIYes
USB Port(s)Yes
Audio JackYes
Mechanical Design
Tilt-10~15º
Swivel-10 ~ 10˚
Height AdjustmentYes
Vesa Wall Mount100 x 100 mm
Physical Specification
ColorBlack
DimensionWith Stand (WxHxD) 30.9" x 23.1" x 11.0" (Up) 30.9" x 18.3" x 11.0" (Down) Without Stand (WxHxD) 30.9" x 14.1" x 6.6"
WeightWith Stand Weight: 20.5 lbs Without Stand Weight: 13 lbs
With Stand Weight20.5 lbs Without Stand Weight
Power
TypeExternal Power(Adapter)
Power ConsumptionDC Off (Max): Less than 0.3W Power Save/Sleep Mode (Max): Less than 0.5W
DC Off (Max)Less than 0.3W Power Save/Sleep Mode (Max)
Voltage100~240V (50/60Hz)