
LG UltraFine 32UN650K-W 32" 4K UHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON910645932
৳68,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG UltraFine 32UN650K-W 32" 4K UHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 31.5-inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 4K (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.18159 x 0.18159 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º(R/L), 178º(U/D) |
| Brightness | Brightness (Min.) [cd/m²]: 280 Brightness (Typ.) [cd/m²]: 350 |
| Brightness (Min.) [cd/m²] | 280 Brightness (Typ.) [cd/m²] |
| Contrast Ratio | Contrast Ratio (Min.): 700:1 Contrast Ratio (Typ.): 1000:1 |
| Contrast Ratio (Min.) | 700 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Gamut | DCI-P3 90% (CIE1976) (Min.) DCI-P3 95% (CIE1976) (Typ.) |
| Response Time | 5ms (GtG at Faster) |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| G-Sync Support | Dynamic Action Sync |
| Others | Black Stabilizer: Yes Color Calibrated: Yes Color Weakness Mode: Yes Dual Controller: Yes Dynamic Action Sync: Yes Reader Mode: Yes Smart Energy Saving: Yes Super Resolution+: Yes Wide Color Gamut: Yes |
| Black Stabilizer | Yes Color Calibrated |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | Speaker Channel: 2.0ch Maxx Audio |
| Speaker Channel | 2.0ch Maxx Audio |
| Speaker Output | 5W x 2 |
| Microphone (Built In) | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DP |
| HDMI | 2x HDMI |
| Audio Jack | Headphone Out: 3-pole (Sound Only) |
| Headphone Out | 3-pole (Sound Only) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5~15° |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Dimension | With Stand (WxHxD): 28.1" x 23.5" x 8.9" (Up), 28.1" x 19.1" x 8.9" (Down) Without Stand (WxHxD): 28.1" x 16.5" x 1.8" |
| With Stand (WxHxD) | 28.1" x 23.5" x 8.9" (Up), 28.1" x 19.1" x 8.9" (Down) Without Stand (WxHxD) |
| Weight | With Stand Weight: 18.1 lbs Without Stand Weight: 14.3 lbs |
| With Stand Weight | 18.1 lbs Without Stand Weight |
| Power | |
| Type | External Power(Adapter) |
| Power Consumption | DC Off (Max): Less than 0.3W Input: 100-240 Vac, 50/60 Hz Power Consumption (Max.): 65 W Power Consumption (Typ.): 45 W Power Save/Sleep Mode (Max): Less than 0.5W |
| DC Off (Max) | Less than 0.3W Input |
| Voltage | 100~240V (50/60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








