
LG 43SQ700S-W 43" 4K UHD IPS MyView Smart Monitor with webOS Price in Bangladesh
Product Code: MON651989496
৳111,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 43SQ700S-W 43" 4K UHD IPS MyView Smart Monitor with webOS Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 42.5-inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2451 x 0.2451 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178˚(R/L), 178˚(U/D) |
| Brightness | 300 cd/m² (Typ), 210 cd/m² (Min) |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| 1200 | 1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Gamut | DCI-P3 80% (CIE1976) |
| Response Time | 5ms (GtG at Faster) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Others | Black Stabilizer EPG Eye Comfort Motion Eye Care |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2x 5W |
| Connectivity | |
| HDMI | 2x HDMI |
| USB Port(s) | 3x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| USB Type-C | USB-C (Power Delivery): 65 W |
| USB-C (Power Delivery) | 65 W |
| Physical Specification | |
| Color | White |
| Dimension | 38.1" x 25.5" x 10.7" With Stand (WxHxD) 38.1" x 22.2" x 2.8" Without Stand (WxHxD) |
| Weight | 32.2 lbs With Stand Weight 24 lbs Without Stand Weight |
| Power | |
| Type | Built-in Power |
| Voltage | 100-240 Vac, 50/60 Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








