LG 43SQ700S-W 43" 4K UHD IPS MyView Smart Monitor with webOS
LG 43SQ700S-W 43" 4K UHD IPS MyView Smart Monitor with webOS Price in Bangladesh
Product Code: MON651989496
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 43SQ700S-W 43" 4K UHD IPS MyView Smart Monitor with webOS Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size42.5-inch
Display TypeLED
Panel TypeIPS
Resolution4K UHD (3840 x 2160)
Pixel pitch(MM)0.2451 x 0.2451 mm
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178˚(R/L), 178˚(U/D)
Brightness300 cd/m² (Typ), 210 cd/m² (Min)
Contrast Ratio1200:1
12001
Refresh Rate60Hz
Color GamutDCI-P3 80% (CIE1976)
Response Time5ms (GtG at Faster)
CurvatureFlat
Video Features
Low Blue LightYes
OthersBlack Stabilizer EPG Eye Comfort Motion Eye Care
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Speaker Details2x 5W
Connectivity
HDMI2x HDMI
USB Port(s)3x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1
USB Type-CUSB-C (Power Delivery): 65 W
USB-C (Power Delivery)65 W
Physical Specification
ColorWhite
Dimension38.1" x 25.5" x 10.7" With Stand (WxHxD) 38.1" x 22.2" x 2.8" Without Stand (WxHxD)