LG 32UN880K-B 32 inch 4K UHD Ergo IPS Monitor
LG 32UN880K-B 32 inch 4K UHD Ergo IPS Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: LG 32UN880K-B 32 inch 4K UHD Ergo IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size31.5 Inch
Panel TypeIPS
Resolution4K UHD (3840 x 2160)
Pixel pitch(MM)0.18159 x 0.18159 mm
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º (R/L), 178º (U/D)
Brightness350cd/m²
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate60Hz
Color Support1.07B
Color GamutDCI-P3 95% (CIE1976)
Response Time5ms (GTG)
HDRYes (HDR10)
Others Features10bit (8bit+FRC)
Video Features
Flicker FreeYes
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Speaker DetailsMaxx Audio
Speaker Output5W x 2
Connectivity
Display PortYes x 1
HDMIYes x 2
USB Port(s)USB Down-stream: Yes x 2
USB Down-streamYes x 2
USB Type-CYes
Audio JackYes x1
Mechanical Design
Tilt-25~25°
Swivel-280~280°
Pivot90˚
Height Adjustment130mm
Vesa Wall Mount100 x 100 mm
Physical Specification
ColorBlack
DimensionDimension with Stand (W x H x D) [mm]: 714.3 x 641.1 x 406.8mm Dimension without Stand (W x H x D) [mm]: 714.3 x 420.1 x 45.7mm Dimension in Shiping (W x H x D) [mm]: 821 x 507 x 247mm
Dimension with Stand (W x H x D) [mm]714.3 x 641.1 x 406.8mm Dimension without Stand (W x H x D) [mm]
Weight with Stand [kg]10.3kg Weight without Stand [kg]
Power
TypeAdapter
Power ConsumptionPower Consumption (Typ.) 160W Power Consumption (Max.) 55W
Voltage100-240 Vac, 50/60 Hz
OthersPower Save/Sleep Mode (Max.): 0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W
Power Save/Sleep Mode (Max.)0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W