
LG 32UN880K-B 32 inch 4K UHD Ergo IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON292245103
৳95,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 32UN880K-B 32 inch 4K UHD Ergo IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 31.5 Inch |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.18159 x 0.18159 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (R/L), 178º (U/D) |
| Brightness | 350cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 1.07B |
| Color Gamut | DCI-P3 95% (CIE1976) |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| HDR | Yes (HDR10) |
| Others Features | 10bit (8bit+FRC) |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | Maxx Audio |
| Speaker Output | 5W x 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | Yes x 1 |
| HDMI | Yes x 2 |
| USB Port(s) | USB Down-stream: Yes x 2 |
| USB Down-stream | Yes x 2 |
| USB Type-C | Yes |
| Audio Jack | Yes x1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -25~25° |
| Swivel | -280~280° |
| Pivot | 90˚ |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Dimension with Stand (W x H x D) [mm]: 714.3 x 641.1 x 406.8mm Dimension without Stand (W x H x D) [mm]: 714.3 x 420.1 x 45.7mm Dimension in Shiping (W x H x D) [mm]: 821 x 507 x 247mm |
| Dimension with Stand (W x H x D) [mm] | 714.3 x 641.1 x 406.8mm Dimension without Stand (W x H x D) [mm] |
| Weight | Weight with Stand [kg]: 10.3kg Weight without Stand [kg]: 6.5kg Weight in Shipping [kg]: 14.6kg |
| Weight with Stand [kg] | 10.3kg Weight without Stand [kg] |
| Power | |
| Type | Adapter |
| Power Consumption | Power Consumption (Typ.) 160W Power Consumption (Max.) 55W |
| Voltage | 100-240 Vac, 50/60 Hz |
| Others | Power Save/Sleep Mode (Max.): 0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W |
| Power Save/Sleep Mode (Max.) | 0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 year warranty |








