
LG 32UN880-B 32" UltraFine Ergo 4K UHD HDR10 Professional Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON947333469
৳94,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 32UN880-B 32" UltraFine Ergo 4K UHD HDR10 Professional Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 32 Inch |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.18159 x 0.18159 mm |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (R/L), 178º (U/D) |
| Brightness | 350cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 1.07B |
| Color Gamut | DCI-P3 95% (CIE1976) |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| HDR | Yes (HDR10) |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Others | Color Calibrated Weakness Mode Adaptive Sync Dynamic Action Sync Flicker Safe Smart Energy Saving Reader Mode Super Resolution+ H/W Calibration (True Color Pro) Dual Controller OnScreen Control (OSC) |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | Maxx Audio: Yes Speaker Channel: 2.0ch |
| Maxx Audio | Yes Speaker Channel |
| Speaker Output | 5W x 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | Yes x 1 |
| HDMI | Yes x 2 |
| USB Port(s) | USB Down-stream: Yes x 2 |
| USB Down-stream | Yes x 2 |
| USB Type-C | Yes |
| Audio Jack | Yes x1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -25~25° |
| Swivel | -280~280° |
| Pivot | Yes |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With Stand (WxHxD) 28.1" x 25.2" x 16" Without Stand (WxHxD) 28.1" x 16.5" x 1.8" Shipping Dimensions (WxHxD) 32.3" x 19.9" x 9.7" |
| Weight | With Stand Weight: 22.7 lbs Without Stand Weight: 14.3 lbs Shipping Weight 32.2 lbs |
| With Stand Weight | 22.7 lbs Without Stand Weight |
| Power | |
| Type | Adapter |
| Power Consumption | Power Consumption (Typ.) 160W Power Consumption (Max.) 55W |
| Voltage | 100-240 Vac, 50/60 Hz |
| Others | Power Save/Sleep Mode (Max.): 0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W |
| Power Save/Sleep Mode (Max.) | 0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 year warranty |








