LG 32UN880-B 32" UltraFine Ergo 4K UHD HDR10 Professional Monitor
LG 32UN880-B 32" UltraFine Ergo 4K UHD HDR10 Professional Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: LG 32UN880-B 32" UltraFine Ergo 4K UHD HDR10 Professional Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size32 Inch
Panel TypeIPS
Resolution4K UHD (3840 x 2160)
Pixel pitch(MM)0.18159 x 0.18159 mm
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º (R/L), 178º (U/D)
Brightness350cd/m²
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate60Hz
Color Support1.07B
Color GamutDCI-P3 95% (CIE1976)
Response Time5ms (GTG)
HDRYes (HDR10)
Video Features
Flicker FreeYes
Free Sync SupportYes
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Speaker DetailsMaxx Audio: Yes Speaker Channel: 2.0ch
Maxx AudioYes Speaker Channel
Speaker Output5W x 2
Connectivity
Display PortYes x 1
HDMIYes x 2
USB Port(s)USB Down-stream: Yes x 2
USB Down-streamYes x 2
USB Type-CYes
Audio JackYes x1
Mechanical Design
Tilt-25~25°
Swivel-280~280°
PivotYes
Height Adjustment130mm
Vesa Wall Mount100 x 100 mm
Physical Specification
ColorBlack
DimensionWith Stand (WxHxD) 28.1" x 25.2" x 16" Without Stand (WxHxD) 28.1" x 16.5" x 1.8" Shipping Dimensions (WxHxD) 32.3" x 19.9" x 9.7"
WeightWith Stand Weight: 22.7 lbs Without Stand Weight: 14.3 lbs Shipping Weight 32.2 lbs
With Stand Weight22.7 lbs Without Stand Weight
Power
TypeAdapter
Power ConsumptionPower Consumption (Typ.) 160W Power Consumption (Max.) 55W
Voltage100-240 Vac, 50/60 Hz
OthersPower Save/Sleep Mode (Max.): 0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W
Power Save/Sleep Mode (Max.)0.5W DC Off (Max) Less than 0.3W