LG 32GP850-B 32" UltraGear 165Hz G-SYNC QHD Nano IPS Gaming Monitor
LG 32GP850-B 32" UltraGear 165Hz G-SYNC QHD Nano IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: LG 32GP850-B 32" UltraGear 165Hz G-SYNC QHD Nano IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size32 Inch
Panel TypeNano IPS
Resolution2k QHD (2560 x 1440)
Pixel pitch(MM)0.2724 x 0.2724 mm
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º (R/L), 178º (U/D)
Brightness320cd (typ) / 400cd (Min)
Contrast Ratio700:1 (Min.), 1000:1 (Typ.)
7001 (Min.), 1000
Refresh Rate165Hz (O/C 180Hz)
Color Support1.07B
Response Time1ms (GtG at Faster)
HDRHDR 10
Video Features
Flicker FreeYes
G-Sync SupportG-SYNC Compatible
Free Sync SupportAMD FreeSync Premium
HDCP2.2
Audio Features
Speaker (Built In)No
Connectivity
Display PortYes x 1 (1.4 version)
HDMIYes x 2
USB Port(s)USB Up-stream: Yes x 1 USB Down-stream: Yes x 2
USB Up-streamYes x 1 USB Down-stream
Audio JackHeadphone Out: Yes
Headphone OutYes
OthersHDMI (Max. Resolution at Hz) 2560 x 1440@144Hz DP (Max. Resolution at Hz) 2560 x 1440 at 165Hz (O/C 180Hz)
Mechanical Design
TiltDisplay Position Adjustments
PivotYes
Height AdjustmentYes
Vesa Wall Mount100 x 100 mm
Physical Specification
ColorBlack
DimensionDimension with Stand (W x H x D) 714.7x600.3x292.1 mm(UP) 714.7x490.3x292.1 mm(Down) Dimension without Stand (W x H x D) 714x428x50.9 mm Dimension in Shiping (W x H x D) 793x227x557 mm
WeightWeight with Stand 7.2 Weight without Stand 4.8 Weight in Shipping 10.1
Power
TypeAdapter
Power ConsumptionPower Consumption (Typ.) 48W Power Consumption (Max.) 65W Power Consumption (Sleep Mode)Less than 0.5W Power Consumption (DC Off)Less than 0.3W
Voltage100 ~ 240Vac, 50/60Hz