
LG 27UP600-W 27" 4K UHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON323612206
৳52,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 27UP600-W 27" 4K UHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 4k UHD (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.1554 x 0.1554 |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º(R/L), 178º(U/D) |
| Brightness | 400 cd/m² (typ)/ 320 cd/m²(Min) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Min.), 1200:1 (Typ.) |
| 1000 | 1 (Min.), 1200 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 1.07B |
| Color Gamut | DCI-P3 95% (CIE1976) |
| Response Time | 5ms (GtG at Faster) |
| HDR | HDR 10 |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Free Sync Support | RADEON FreeSync |
| HDCP | 2.2 |
| Others | Color Weakness Dynamic Action Sync Reader Mode Black Stabilizer Smart Energy Saving |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | Yes (1ea) |
| HDMI | Yes (2ea) |
| Audio Jack | Headphone Out |
| Others | HDMI (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz DP Version: 1.4 DP (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz |
| HDMI (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz DP Version | 1.4 DP (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Display Position Adjustments |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Dimension | Dimension with Stand (W x H x D): 613.5 x 454.8 x 211.5 mm Dimension without Stand (W x H x D): 613.5 x 363.5 x 45.4 mm Dimension in Shiping (W x H x D): 712 x 436 x 154 mm |
| Dimension with Stand (W x H x D) | 613.5 x 454.8 x 211.5 mm Dimension without Stand (W x H x D) |
| Weight | Weight with Stand: 4.3kg Weight without Stand: 3.8kg Weight in Shipping: 6.4kg |
| Weight with Stand | 4.3kg Weight without Stand |
| Power | |
| Type | External Power(Adapter) |
| Power Consumption | 40W (Typ.) 24W (Energy Star) 44W (Max.) 0.5W (Sleep Mode) Less than 0.3W (DC Off) |
| Voltage | 100~240V (50/60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








