LG 27UP600-W 27" 4K UHD IPS Monitor
LG 27UP600-W 27" 4K UHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: LG 27UP600-W 27" 4K UHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27 Inch
Panel TypeIPS
Resolution4k UHD (3840 x 2160)
Pixel pitch(MM)0.1554 x 0.1554
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178º(R/L), 178º(U/D)
Brightness400 cd/m² (typ)/ 320 cd/m²(Min)
Contrast Ratio1000:1 (Min.), 1200:1 (Typ.)
10001 (Min.), 1200
Refresh Rate60Hz
Color Support1.07B
Color GamutDCI-P3 95% (CIE1976)
Response Time5ms (GtG at Faster)
HDRHDR 10
Video Features
Flicker FreeYes
Free Sync SupportRADEON FreeSync
HDCP2.2
OthersColor Weakness Dynamic Action Sync Reader Mode Black Stabilizer Smart Energy Saving
Audio Features
Speaker (Built In)No
Connectivity
Display PortYes (1ea)
HDMIYes (2ea)
Audio JackHeadphone Out
OthersHDMI (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz DP Version: 1.4 DP (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz
HDMI (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz DP Version1.4 DP (Max. Resolution at Hz) 3840x2160@60Hz
Mechanical Design
TiltDisplay Position Adjustments
Vesa Wall Mount100 x 100 mm
Physical Specification
DimensionDimension with Stand (W x H x D): 613.5 x 454.8 x 211.5 mm Dimension without Stand (W x H x D): 613.5 x 363.5 x 45.4 mm Dimension in Shiping (W x H x D): 712 x 436 x 154 mm
Dimension with Stand (W x H x D)613.5 x 454.8 x 211.5 mm Dimension without Stand (W x H x D)
WeightWeight with Stand: 4.3kg Weight without Stand: 3.8kg Weight in Shipping: 6.4kg
Weight with Stand4.3kg Weight without Stand
Power
TypeExternal Power(Adapter)
Power Consumption40W (Typ.) 24W (Energy Star) 44W (Max.) 0.5W (Sleep Mode) Less than 0.3W (DC Off)
Voltage100~240V (50/60Hz)