
LG 27SR50F-W 27" FHD IPS Smart Monitor with webOS Price in Bangladesh
Product Code: MON940365005
৳45,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 27SR50F-W 27" FHD IPS Smart Monitor with webOS Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LCD |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(R/L), 178°(U/D) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | NTSC 72% (CIE1931) |
| Response Time | 14ms(Typ) |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| HDMI | 1 x HDMI1.4 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Yes |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Dimension with Stand (W x H x D): 611.8 x 450.9 x 209.9mm Dimension without Stand (W x H x D): 611.8 x 370.9 x 45.1 |
| Dimension with Stand (W x H x D) | 611.8 x 450.9 x 209.9mm Dimension without Stand (W x H x D) |
| Weight | 5.6kg with Stand 4.4kg without Stand |
| Power | |
| Power Consumption | 25W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








