LG 27SR50F-W 27" FHD IPS Smart Monitor with webOS
LG 27SR50F-W 27" FHD IPS Smart Monitor with webOS Price in Bangladesh
Key Features
Model: LG 27SR50F-W 27" FHD IPS Smart Monitor with webOS Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27"
Display TypeLCD
Panel TypeIPS
ResolutionFull HD (1920 x 1080)
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178°(R/L), 178°(U/D)
Brightness250 cd/m²
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate60Hz
Color Support16.7M
Color GamutNTSC 72% (CIE1931)
Response Time14ms(Typ)
HDRHDR 10
CurvatureFlat
Video Features
Flicker FreeYes
Low Blue LightYes
Audio Features
Speaker (Built In)N/A
Connectivity
HDMI1 x HDMI1.4
Mechanical Design
TiltYes
Vesa Wall Mount100 x 100 mm
Physical Specification
ColorBlack
DimensionDimension with Stand (W x H x D): 611.8 x 450.9 x 209.9mm Dimension without Stand (W x H x D): 611.8 x 370.9 x 45.1
Dimension with Stand (W x H x D)611.8 x 450.9 x 209.9mm Dimension without Stand (W x H x D)
Weight5.6kg with Stand 4.4kg without Stand
Power
Power Consumption25W