
LG 27MS570B-B 27" FHD 100Hz IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON882006588
৳31,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 27MS570B-B 27" FHD 100Hz IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.3114 x 0.3114 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º(R/L), 178º(U/D) |
| Brightness | 250 (Typ.) [cd/m²] |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| 1300 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Gamut | NTSC 72% (CIE1931) |
| Response Time | 5ms (GtG at Faster) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| G-Sync Support | Dynamic Action Sync |
| Others | Reader Mode Auto Input Switch Black Stabilizer Color Weakness Crosshair Dynamic Action Sync Flicker Safe Smart Energy Saving Super Resolution+ |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Output | 2W x 2 |
| Connectivity | |
| HDMI | Yes (2ea) |
| USB Type-C | USB Type-C (PD 65W) |
| Audio Jack | Headphone Out: 3-pole (Sound Only) |
| Headphone Out | 3-pole (Sound Only) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5~15° |
| Height Adjustment | 0~80mm |
| Vesa Wall Mount | 75 x 75 |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Dimension without Stand (W x H x D) [mm]: 24.1" x 14.3" x 2.2" Dimension with Stand (W x H x D) [mm]: 24.1" x 19.4" x 8.6" |
| Dimension without Stand (W x H x D) [mm] | 24.1" x 14.3" x 2.2" Dimension with Stand (W x H x D) [mm] |
| Weight | Weight without Stand : 7.1 lbs Weight with Stand : 8.8 lbs |
| Weight without Stand | 7.1 lbs Weight with Stand |
| Power | |
| Type | External Power(Adapter) |
| Power Consumption | DC Off (Max): Less than 0.3W Power Save/Sleep Mode (Max): Less than 0.5W |
| DC Off (Max) | Less than 0.3W Power Save/Sleep Mode (Max) |
| Voltage | 100~240V (50/60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








