
LG 27GP850-B 27" UltraGear 165Hz G-SYNC QHD Nano IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON921788446
৳67,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 27GP850-B 27" UltraGear 165Hz G-SYNC QHD Nano IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | QHD (2560x1440) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178º (R/L), 178º (U/D) |
| Brightness | 320cd (typ) / 400cd (Min) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Min.), 1000:1 (Typ.) |
| 700 | 1 (Min.), 1000 |
| Refresh Rate | 165Hz (O/C 180Hz) |
| Color Support | 1.07B |
| Color Gamut | Color Gamut (Min.): DCI-P3 90% (CIE1976) Color Gamut (Typ.): DCI-P3 98% (CIE1976) |
| Color Gamut (Min.) | DCI-P3 90% (CIE1976) Color Gamut (Typ.) |
| Response Time | 1ms (GtG at Faster) |
| HDR | HDR 10: Yes HDR Effect: Yes DisplayHDR™ 400 |
| HDR 10 | Yes HDR Effect |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| G-Sync Support | NVIDIA G-SYNC Compatible |
| Free Sync Support | AMD FreeSync Premium |
| HDCP | 2.2 |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | Yes x 1 (1.4 version) |
| HDMI | HDMI 2.2 x 2 |
| USB Port(s) | USB Up-stream: Yes x 1 USB Down-stream: Yes x 2 |
| USB Up-stream | Yes x 1 USB Down-stream |
| Audio Jack | Headphone Out: Yes |
| Headphone Out | Yes |
| Others | HDMI (Max. Resolution at Hz): 2560 x 1440@144Hz |
| HDMI (Max. Resolution at Hz) | 2560 x 1440@144Hz |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Display Position Adjustments |
| Pivot | Yes |
| Height Adjustment | Yes |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Dimension with Stand (W x H x D): 614.2 x 575.9 x 291.2 mm (UP) 614.2 x 465.9 x 291.2 mm (Down) Dimension without Stand (W x H x D): 614.2 x 364.8 x 51.7 mm Dimension in Shiping (W x H x D): 727x205x487 mm |
| Dimension with Stand (W x H x D) | 614.2 x 575.9 x 291.2 mm (UP) 614.2 x 465.9 x 291.2 mm (Down) Dimension without Stand (W x H x D) |
| Weight | Weight with Stand: 6.3 Weight without Stand: 4.2 Weight in Shipping: 9.1 |
| Weight with Stand | 6.3 Weight without Stand |
| Power | |
| Type | Adapter |
| Power Consumption | Power Consumption (Typ.) 48W Power Consumption (Max.)65W Power Consumption (Sleep Mode): Less than 0.5W Power Consumption (DC Off): Less than 0.3W |
| Power Consumption (Typ.) 48W Power Consumption (Max.)65W Power Consumption (Sleep Mode) | Less than 0.5W Power Consumption (DC Off) |
| Voltage | 100-240Vac, 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 year |








