
LG 22MP400-B 22-inch Full HD Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON588027309
৳11,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: LG 22MP400-B 22-inch Full HD Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 22 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.24825 x 0.24825 mm |
| Display Surface | Anti Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178˚(R/L), 178˚(U/D) |
| Brightness | 200cd (Min) / 250cd (Typ) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Min.), 1000:1 (Typ.) |
| 600 | 1 (Min.), 1000 |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | NTSC 72% (CIE1931) |
| Response Time | 5ms (GtG at Faster) |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Free Sync Support | AMD Free Sync |
| Others | Color Weakness Mode: Yes Dynamic Action Sync: Yes Crosshair: Yes OnScreen Control (OSC): Yes Super Resolution: Yes Smart Energy Saving: Yes |
| Color Weakness Mode | Yes Dynamic Action Sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| HDMI | Yes x 1 |
| D-Sub | Yes x 1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Display Position Adjustments |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With Stand (WxHxD): 20.1" x 15.5"x 7.5" Without Stand (WxHxD)20.1" x 11.9" x 2.3" Shipping Dimensions (WxHxD) 25.2" x 5.8" x 14.4" With Stand Weight 5.3 lbs |
| With Stand (WxHxD) | 20.1" x 15.5"x 7.5" Without Stand (WxHxD)20.1" x 11.9" x 2.3" Shipping Dimensions (WxHxD) 25.2" x 5.8" x 14.4" With Stand Weight 5.3 lbs |
| Weight | Without Stand Weight: 4.6 lbs Shipping Weight 7.9 lbs |
| Without Stand Weight | 4.6 lbs Shipping Weight 7.9 lbs |
| Power | |
| Type | External Power |
| Power Consumption | Power Consumption (Typ.) 18W Power Consumption (Max.) 21W |
| Voltage | 100-240Vac, 50/60Hz |
| Others | Power Save/Sleep Mode (Max) < 0.3W DC Off (Max) < 0.3W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








