LG 22MK430H-B 22" Full HD IPS LED Monitor with AMD FreeSync
LG 22MK430H-B 22" Full HD IPS LED Monitor with AMD FreeSync Price in Bangladesh
Key Features
Model: LG 22MK430H-B 22" Full HD IPS LED Monitor with AMD FreeSync Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size22 inch
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920x1080)
Pixel pitch(MM)0.24795 x 0.24795
Display SurfaceAnti glare ,3H
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178 / 178
Brightness250(Typ), 200(min) cd/m2
Contrast Ratio1000:1 (Typ.)
10001 (Typ.)
Color Support16.7M Colors
Color Gamut72%
Response Time5ms (Faster)
Video Features
Color Temperature SelectionYes
Flicker FreeYes
Free Sync SupportAdaptive Sync
HDCPYes (1.4)
Audio Features
Speaker (Built In)No
Connectivity
HDMIYes x 1
Audio JackYes
D-SubYes (1ea)
Mechanical Design
Tilt-5~20 Degree
Vesa Wall Mount75 x 75
Security LockerOSD Lock
Physical Specification
ColorBlack
DimensionWith Stand (WxHxD) 20.1" x 15.6" x 7.2" Without Stand (WxHxD) 20.1" x 12.0" x 1.5" Shipping Dimensions (WxHxD) 25.2" x 4.9" x 14.4"
WeightShipping Weight 8.4 lbs With Stand Weight 6.2 lbs Without Stand Weight 5.5 lbs
Power
TypeAdapter
Voltage100~240V, 50/60Hz
OthersDC Off: Under 0.3W Power Save/Sleep Mode (Max.): Under 0.3W Normal On (factory out condition Typ.) 29W Output 19V/1.3A EPA condition Typ. 25W
DC OffUnder 0.3W Power Save/Sleep Mode (Max.)