
Lenovo Legion R27q-30 27-inch IPS QHD 180Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON604864560
৳36,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo Legion R27q-30 27-inch IPS QHD 180Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Brightness | 350 cd/㎡(typical) 400 cd/㎡ (peak) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 165 Hz(OC 180Hz) |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Color Gamut | 99% sRGB , 90% DCI-P3 |
| Response Time | 0.5ms (MPRT), 1ms (Extreme Mode), 5ms (Normal Mode) |
| HDR | HDR400 |
| Curvature | Flat |
| Others Features | 3-side NearEdgeless |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Others | Eye Caring |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 3Wx2 |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DP 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.1 |
| Audio Jack | 1 x Audio Out (3.5 mm) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to 22° tilt |
| Swivel | +30°/-30° |
| Pivot | -90°/90° |
| Height Adjustment | Yes |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Kensington Security Slot |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 258.8 x 527.4 x 613.6 mm 10.19 x 20.76 x 24.16 inches |
| Weight | Weight with Package: 9.2 kg, 20.28 lbs Weight without Package: 5.80 kg, 12.77 lbs |
| Weight with Package | 9.2 kg, 20.28 lbs Weight without Package |
| Power | |
| Power Consumption | 30W Typ, 50W Max, 0.5W Sleep, 0.3W Power Off |
| Voltage | AC 100 to 240 V (40-60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








