
Lenovo L24-4e 23.8" 100Hz FHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON247036805
৳15,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo L24-4e 23.8" 100Hz FHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8 inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 × 1080) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 92 dpi |
| Pixel pitch(MM) | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| 1300 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Response Time | • Extreme Mode: 4 ms • Normal Mode: 6 ms |
| • Extreme Mode | 4 ms • Normal Mode |
| Connectivity | |
| VGA | 1x VGA |
| HDMI | HDMI × 1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to +22° |
| Vesa Wall Mount | 100mmx100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Raven Black |
| Dimension | 610.0 x 112.0 x 420.0 mm (24.02 x 4.41 x 16.54 inches) |
| Weight | 4.7 kg (10.4 lbs) |
| Power | |
| Type | Integrated |
| Power Consumption | 16W / 19W |
| Others | RoHS, EU Energy Efficiency Level (Level-E) Support Windows® 10, Windows 11 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years Warranty |








