
Lenovo L22i-40 21.5" 75Hz IPS WLED Borderless Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON188377422
৳13,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo L22i-40 21.5" 75Hz IPS WLED Borderless Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.45 inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 × 1080) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 102 dpi |
| Pixel pitch(MM) | 0.248 x 0.248 mm |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | Contrast Ratio: 1000:1 Dynamic Contrast Ratio: 3M:1 |
| Contrast Ratio | 1000 |
| Refresh Rate | 75Hz (HDMI only) |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Response Time | 4ms |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | Stereo speakers, 3W x2 |
| Connectivity | |
| VGA | VGA × 1 |
| HDMI | HDMI 1.4 × 1 |
| Audio Jack | 1x audio-out (3.5mm) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° to +22° |
| Others | Borderless Slim |
| Physical Specification | |
| Color | Silver |
| Dimension | 488.0 x 178.9 x 407.3 mm (19.21 x 7.04 x 16.03 inches) |
| Weight | 2.9 kg (6.4 lbs) |
| Power | |
| Power Consumption | Typical / Max: 15.3W / 21W Sleep / Off mode: <0.5W Switch-off Mode: <0.3W |
| Typical / Max | 15.3W / 21W Sleep / Off mode |
| Voltage | AC 100 to 240 V (50-60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years |








