
Lenovo L22e-40 21.45" 75Hz AMD free Sync FHD Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON675857575
৳12,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo L22e-40 21.45" 75Hz AMD free Sync FHD Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.45 inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | FHD (1920 × 1080) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 103 dpi |
| Pixel pitch(MM) | 0.249×0.241 mm |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| 3000 | 1 |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Response Time | 4ms |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| VGA | VGA × 1 |
| HDMI | HDMI 1.4 × 1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Tilt Stand |
| Physical Specification | |
| Color | Cloud Grey |
| Dimension | 401.6x491.6x182.8 mm / 15.81x19.35x7.19 inches |
| Weight | 3.1 kg / 6.8 lbs. |
| Power | |
| Type | Integrated |
| Power Consumption | Typical / Max: 15W / 20.5W |
| Typical / Max | 15W / 20.5W |
| Voltage | AC 100 to 240 V (50-60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years |








