
Lenovo G32qc-30 32" 165Hz QHD Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON868890275
৳41,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo G32qc-30 32" 165Hz QHD Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 32 inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 93 dpi |
| Pixel pitch(MM) | 0.272 x 0.272 mm |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio | Dynamic Contrast Ratio: 3000000:1 Contrast Ratio: 3000:1 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3000000 |
| Refresh Rate | DP: 165Hz (Overclock to 170Hz) |
| DP | 165Hz (Overclock to 170Hz) |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 99% sRGB Color Gamut, 119% sRGB Color Area Ratio |
| Response Time | 0.5ms (MPRT), 1ms (Level 4), 2ms (Level 3), 3ms (Level 2), 4ms (Level 1), 5ms (off) |
| HDR | HDR10 |
| Curvature | 1500R |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 3Wx2 |
| Microphone (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DP 1.4 |
| HDMI | 2x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | 1 x Audio Out (3.5mm) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Tilt Angle (-5° / 22°), Lift Range (135 mm) |
| Height Adjustment | yes |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Kensington Security Slot |
| Physical Specification | |
| Color | Raven Black |
| Dimension | Lowest Position 709.8 x 278.7 x 458.3 mm (27.94 x 10.97 x 18.04 inches) Highest Position 709.8 x 278.7 x 593.3 mm (27.94 x 10.97 x 23.36 inches) Head Only 709.8 x 88.1 x 426.2 mm (27.94 x 3.47 x 16.78 inches) |
| Weight | Monitor With Stand 8.3 kg (18.3 lbs) Monitor Head Only 6.2 kg (13.7 lbs) |
| Power | |
| Type | Internal |
| Power Consumption | Typical / Max: 35W / 70W Sleep / Off mode: <0.5W Switch-off Mode: <0.3W |
| Typical / Max | 35W / 70W Sleep / Off mode |
| Voltage | AC 100 to 240 V (50-60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








