
Lenovo G27q-30 27" VA QHD 165Hz HDR Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON602048180
৳33,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo G27q-30 27" VA QHD 165Hz HDR Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | VA |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 108.77 dpi |
| Pixel pitch(MM) | 0.233 x 0.233 mm |
| Display Surface | Anti-glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio | Dynamic Contrast Ratio: 3000000:1 Contrast Ratio: 3000:1 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3000000 |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 99% sRGB, 90% DCI-P3 |
| Response Time | 1ms (MPRT) / 7ms (Level 1) / 6ms (Level 2) / 5ms (Level 3) / 4ms (Level 4) |
| HDR | HDR Compliance |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 3Wx2 |
| Microphone (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x DP 1.4 |
| HDMI | 2x HDMI 2.0 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | Supports -5° to +22° tilt, up to 135mm lift |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Kensington Security Slot |
| Physical Specification | |
| Color | Raven Black |
| Dimension | Lowest Position 614.1 x 239.2 x 394.4 mm (24.18 x 9.42 x 15.53 inches) Highest Position 614.1 x 239.2 x 529 mm (24.18 x 9.42 x 20.82 inches) Head Only 614.1 x 45.0 x 369.8 mm (24.18 x 1.77 x 14.56 inches) |
| Weight | Monitor With Stand 5.8 kg (12.8 lbs) Monitor Head Only 3.9 kg (8.6 lbs) |
| Power | |
| Type | Internal |
| Power Consumption | Typical / Max: 24W / 65W Sleep / Off mode: <0.5W Switch-off Mode: <0.3W |
| Typical / Max | 24W / 65W Sleep / Off mode |
| Voltage | AC 100 to 240 V (50-60Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








