
Lenovo G24-20 23.8" FHD IPS 144Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON924657426
৳21,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo G24-20 23.8" FHD IPS 144Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8 Inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178 degrees |
| Brightness | 350 cd/㎡ (typical) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Response Time | 0.5 ms (MPRT) / 1 ms (Level 1) / 2 ms (Level 2) / 3 ms (Level 3) / 4 ms (Level 4) / 5 ms (Off mode) |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x DP 1.2 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | 1 x Audio Out (3.5 mm) |
| Mechanical Design | |
| Tilt | (-5° / 22°) |
| Security Locker | Kensington Lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 52.50 mm x 323.15 mm x 539.75 mm / 2.07" x 12.72" x 21.25" |
| Weight | Weight Head Only 3.32 kg / 7.32 lbs (unpackage) Weight with Package 7.26 kg / 16.01 lbs Weight without Package 5.26 kg / 11.60 lbs |
| Power | |
| Power Consumption | 25W Typ, 38W Max, 0.5W Sleep, 0.3W Power Off |
| Voltage | 100 - 240 VAC, 47 - 63 Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 years warranty |








