
Lenovo D20-30 19.5 Inch HD+ HDMI VGA Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON390933446
৳9,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo D20-30 19.5 Inch HD+ HDMI VGA Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 19.5-inch |
| Display Type | WLED |
| Panel Type | TN |
| Resolution | 1600 x 900 |
| Pixels Per Inch (PPI) | 94 |
| Pixel pitch(MM) | 0.271 mm x 0.264 mm |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 170° / 160° |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Contrast Ratio | Typical: 1000:1 Dynamic: 3M:1 |
| Typical | 1000 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
| Response Time | 2ms (On), 5ms (Off) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Flicker Free | TÜV Flicker Free-certified |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| VGA | 1 x VGA |
| HDMI | 1 x HDMI 1.4 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° / 22° |
| Vesa Wall Mount | Yes (100 x 100 mm) |
| Security Locker | Yes |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | w/ Stand 180.4 x 351.6 x 464.8 mm 7.10 x 13.84 x 18.30 inch w/o Stand 48.3 x 283.5 x 464.8 mm 1.90 x 11.16 x 18.30 inch |
| Weight | 2.5 kg |
| Power | |
| Power Consumption | 12W / 15W |
| Voltage | AC 100 to 240 V (50-60 Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








