
HP V24i 24'' Full HD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON707066196
৳17,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: HP V24i 24'' Full HD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 24'' |
| Display Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) Resolutions supported: 1024 x 768; 1280 x 1024; 1280 x 720; 1280 x 800; 1440 x 900; 1600 x 900; 1680 x 1050; 1920 x 1080; 640 x 480; 720 x 400; 800 x 600 |
| FHD (1920 x 1080) Resolutions supported | 1024 x 768; 1280 x 1024; 1280 x 720; 1280 x 800; 1440 x 900; 1600 x 900; 1680 x 1050; 1920 x 1080; 640 x 480; 720 x 400; 800 x 600 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Brightness | 250 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 static |
| 1000 | 1 static |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 5ms GtG |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| VGA | 1 x VGA |
| HDMI | 1 x HDMI 1.4 |
| Physical Specification | |
| Dimension | Dimensions without stand (W x D x H): 53.96 x 4.76 x 32.5 cm Dimensions with stand (W x D x H): 53.96 x 18.61 x 40.5 cm |
| Dimensions without stand (W x D x H) | 53.96 x 4.76 x 32.5 cm Dimensions with stand (W x D x H) |
| Weight | 3.46 kg |
| Power | |
| Type | Input voltage 100 to 240 VAC |
| Power Consumption | 26 W (maximum), 23.5 W (typical), 0.5 W (standby) |
| Others | Operating temperature range: 5 to 35°C |
| Operating temperature range | 5 to 35°C |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years warranty |








