Gigasonic GS-21.5FHD500S8 21.5" 100Hz FHD IPS Gaming Monitor
Gigasonic GS-21.5FHD500S8 21.5" 100Hz FHD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Gigasonic GS-21.5FHD500S8 21.5" 100Hz FHD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size21.5 Inch
Display TypeLED
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920 x 1080)
Pixel pitch(MM)0.248mm
Display SurfaceAnti-Glare
Aspect Ratio16.9
Viewing Angle178 Degree (Horizontal & Vertical)
Brightness300 nits
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate100Hz