
Gigasonic GS-21.5FHD500S8 21.5" 100Hz FHD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON124134900
৳8,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gigasonic GS-21.5FHD500S8 21.5" 100Hz FHD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.5 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.248mm |
| Display Surface | Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16.9 |
| Viewing Angle | 178 Degree (Horizontal & Vertical) |
| Brightness | 300 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Response Time | 5ms |
| Curvature | Flat |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| VGA | 1 x VGA |
| HDMI | 1 x HDMI with HDCP Support |
| Physical Specification | |
| Color | Silver & White |
| Dimension | 48.55x3.18x28.72cm 48.55x17.72x31.8cm (With Stand) |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | 19w (maximum) 13w (typical) 0.5w (standy) |
| Voltage | 100-240VAC |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 year Warranty (No Warranty For Adapter) |








