
Gigabyte MO34WQC2 34" WQHD 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON812491268
৳156,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gigabyte MO34WQC2 34" WQHD 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | OLED |
| Resolution | 3440 x 1440 (WQHD) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2315(H) x 0.2315(V) mm |
| Display Surface | Anti-Reflection |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ, SDR APL 100%); 1000 cd/m² (Typ, HDR APL 3%) |
| Contrast Ratio | 1.5M:1 |
| 1.5M | 1 |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Color Support | 10bit (1.07B) |
| Color Gamut | 99% DCI-P3 |
| Response Time | 0.03ms GTG |
| HDR | VESA DisplayHDR True Black 400 |
| Curvature | 1800R |
| Others Features | Tactical Switch OSD Sidekick Black Equalizer 2.0 Dashboard Crosshair Timer Counter Eagle Eye PiP/PbP Auto-Update KVM 6 axis Color Control Apply Picture Mode HDMI-CEC |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 3W x 2 |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x Displayport 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.1 |
| USB Port(s) | 2 x USB 3.2 Downstream ports 1 x USB 3.2 Upstream port |
| USB Type-C | 1 x USB Type-C (Alternate Mode; Upstream port; Power Delivery up to 18W) |
| Audio Jack | 1 x Earphone Jack 1 x Microphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Swivel | ±30° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand(WxHxD): 811.7 x 595.3 x 244.3 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD): 811.7 x 361.2 x 105.8 mm |
| Phys. Dimension with Stand(WxHxD) | 811.7 x 595.3 x 244.3 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD) |
| Weight | Net Weight with stand (Esti.): 9.86 kg Net Weight without stand (Esti.): 6.68 kg Gross Weight (Esti.): 12.5 kg |
| Net Weight with stand (Esti.) | 9.86 kg Net Weight without stand (Esti.) |
| Power | |
| Type | Power Adapter |
| Power Consumption | 48W |
| Voltage | AC 100-240V ~ 50/60Hz |
| Others | Power Saving Mode: <0.5W Power Off Mode: <0.3W |
| Power Saving Mode | <0.5W Power Off Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








