Gigabyte MO34WQC2 34" WQHD 240Hz OLED Curved Gaming Monitor
Gigabyte MO34WQC2 34" WQHD 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON812491268
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gigabyte MO34WQC2 34" WQHD 240Hz OLED Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size34"
Display TypeLED
Panel TypeOLED
Resolution3440 x 1440 (WQHD)
Pixel pitch(MM)0.2315(H) x 0.2315(V) mm
Display SurfaceAnti-Reflection
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness250 cd/m² (Typ, SDR APL 100%); 1000 cd/m² (Typ, HDR APL 3%)
Contrast Ratio1.5M:1
1.5M1
Refresh Rate240Hz
Color Support10bit (1.07B)
Color Gamut99% DCI-P3
Response Time0.03ms GTG
HDRVESA DisplayHDR True Black 400
Curvature1800R
Video Features
Flicker FreeYes
Audio Features
Speaker (Built In)Yes
Speaker Details3W x 2
Connectivity
Display Port1 x Displayport 1.4
HDMI2 x HDMI 2.1
USB Port(s)2 x USB 3.2 Downstream ports 1 x USB 3.2 Upstream port
USB Type-C1 x USB Type-C (Alternate Mode; Upstream port; Power Delivery up to 18W)
Audio Jack1 x Earphone Jack 1 x Microphone Jack
Mechanical Design
Tilt-5°~+20°
Swivel±30°
Height Adjustment130mm
Vesa Wall Mount100*100mm
Security LockerKensington lock
Physical Specification
ColorBlack
DimensionPhys. Dimension with Stand(WxHxD): 811.7 x 595.3 x 244.3 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD): 811.7 x 361.2 x 105.8 mm
Phys. Dimension with Stand(WxHxD)811.7 x 595.3 x 244.3 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD)
Net Weight with stand (Esti.)9.86 kg Net Weight without stand (Esti.)
Power
TypePower Adapter
Power Consumption48W
VoltageAC 100-240V ~ 50/60Hz
OthersPower Saving Mode: <0.5W Power Off Mode: <0.3W
Power Saving Mode<0.5W Power Off Mode