
GIGABYTE M32UC 31.5" 4K UHD 144Hz Curved Gaming Monitor (UK Version) Price in Bangladesh
Product Code: MON957310101
৳72,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE M32UC 31.5" 4K UHD 144Hz Curved Gaming Monitor (UK Version) Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 31.5 Inch |
| Display Type | Curved |
| Panel Type | SS VA |
| Resolution | UHD (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.181 (H) x 0.181(V) |
| Display Surface | Non-glare |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 350 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| 3000 | 1 |
| Refresh Rate | 144 Hz/OC 160 Hz (with DP 1.4) |
| Color Support | 10-bit (8-bit + FRC) |
| Color Gamut | 90% DCI-P3/ 123% sRGB |
| Response Time | 1ms MPRT/2ms GTG |
| HDR | VESA Display HDR400 |
| Curvature | 1500R |
| Others Features | Unique Features OSD Sidekick Aim Stabilizer Sync Black Equalizer Dashboard Crosshair Timer Counter PiP/PbP Eagle Eye Auto-Update KVM 6 axis Color Control Smart OD HDMI CEC Apply Picture Mode |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 3W x2 |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x Displayport 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.1 (support 4K 144Hz 4:4:4 @ DSC enabled or 4K 144Hz 4:2:0) |
| 2 x HDMI 2.1 (support 4K 144Hz 4 | 4 |
| USB Port(s) | 3 x USB 3.2 Downstream ports 1 x USB 3.2 Upstream port |
| USB Type-C | 1 x USB Type-C (Alternate Mode; Upstream port; Power Delivery up to 18W) |
| Audio Jack | 1 x Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Swivel | N/A |
| Pivot | N/A |
| Height Adjustment | 100mm |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand: 710.5*555*183.9 mm Phys. Dimension w/o stand: 710.5*423.3*100.5 mm Box Dimension: 925(W)*570(H)*198(D)mm |
| Phys. Dimension with Stand | 710.5*555*183.9 mm Phys. Dimension w/o stand |
| Weight | 7.8 kg (with stand) 5.5 kg (without stand) |
| Power | |
| Type | Built-in |
| Power Consumption | AC Input Max: 140W |
| AC Input Max | 140W |
| Voltage | AC 100V~240V /50~60Hz |
| Others | Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Saving Mode | 0.5W Power Off Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








