
GIGABYTE M28U 28" 4K UHD 144Hz FreeSync KVM Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON453361647
৳60,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE M28U 28" 4K UHD 144Hz FreeSync KVM Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 28" SS IPS |
| Panel Type | SS IPS |
| Resolution | UHD (3840 x 2160) |
| Pixel pitch(MM) | 0.16 (H) x 0.16 (V) |
| Display Surface | Non-glare |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 144Hz 120Hz for Console Game |
| Color Support | 8-bit |
| Color Gamut | 94% DCI-P3/ 120% sRGB |
| Response Time | 1ms MPRT |
| HDR | VESA Display HDR400 |
| Others Features | OSD Sidekick** Aim Stabilizer Sync Black Equalizer Dashboard Crosshair Timer Counter Auto-Update KVM 6 axis Color Control Smart OD |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 3W x2 |
| Connectivity | |
| Display Port | Display port 1.4 (DSC) x1 |
| HDMI | HDMI 2.1 (support 4K 144Hz 4:4:4 @ DSC enabled or 4K 144Hz 4:2:0) x2 |
| HDMI 2.1 (support 4K 144Hz 4 | 4 |
| USB Port(s) | USB Type-C x1 USB 3.0 x3 |
| USB Type-C | USB Type-C x1 |
| Audio Jack | Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand(WxHxD): 636.5*534.2*193.6 Phys. Dimension w/o stand (WxHxD): 636.5*372.3*63.1 Box Dimension (WxHxD): 890*510*148 |
| Phys. Dimension with Stand(WxHxD) | 636.5*534.2*193.6 Phys. Dimension w/o stand (WxHxD) |
| Weight | Net Weight with stand (Esti.): 6.93 (kg) Net Weight without stand (Esti.): 5.18 (kg) |
| Net Weight with stand (Esti.) | 6.93 (kg) Net Weight without stand (Esti.) |
| Power | |
| Type | Built-in |
| Power Consumption | 140W |
| Voltage | AC 100-240V ~ 50/60Hz |
| Others | Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Saving Mode | 0.5W Power Off Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








