
GIGABYTE M27QA 27" 180Hz QHD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON824696431
৳38,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE M27QA 27" 180Hz QHD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Panel Type | SS IPS |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331(H) x 0.2331(V) mm |
| Display Surface | Non-glare |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 350 cd/m2(TYP) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 1.07B |
| Color Gamut | 95% DCI-P3 / 130% sRGB |
| Response Time | 1ms MPRT |
| HDR | VESA Display HDR400 |
| Others Features | OSD Sidekick * Aim Stabilizer Sync Black Equalizer Dashboard Crosshair Timer Counter Refresh Rate Eagle Eye PiP/PbP Auto-Update KVM 6 axis Color Control Smart OD |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | 1x Displayport 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 |
| USB Port(s) | 2 x USB 3.2 Downstream ports 1 x USB 3.2 Upstream port |
| USB Type-C | 1 x USB Type-C (Alternate Mode; Upstream port; Power Delivery up to 10W) |
| Audio Jack | 1x Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand(WxHxD): 615.11*535.66*193.63 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD): 615.11*367.35*42.21 mm |
| Phys. Dimension with Stand(WxHxD) | 615.11*535.66*193.63 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD) |
| Weight | Net Weight with stand (Esti.): 5.15 kg Net Weight without stand (Esti.): 3.45 kg |
| Net Weight with stand (Esti.) | 5.15 kg Net Weight without stand (Esti.) |
| Power | |
| Type | Built-in |
| Power Consumption | 23W |
| Voltage | AC 100-240V ~ 50/60Hz |
| Others | Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Saving Mode | 0.5W Power Off Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








