
GIGABYTE M27Q 27" QHD 170Hz 1440P KVM IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON605313461
৳38,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE M27Q 27" QHD 170Hz 1440P KVM IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Panel Type | SS IPS |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2331 (H) x 0.2331 (V) (mm) |
| Display Surface | Non-glare |
| Aspect Ratio | Contrast Ratio: 1000:1 Dynamic Contrast Ratio: 100M:1 |
| Contrast Ratio | 1000 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 350 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 170Hz |
| Color Support | Color Saturation: 92% DCI-P3 / 140% sRGB Display Colors: 8 bits |
| Color Saturation | 92% DCI-P3 / 140% sRGB Display Colors |
| Color Gamut | 92% DCI-P3 / 140% sRGB |
| Response Time | 0.5ms (MPRT) |
| HDR | VESA Display HDR400 |
| Others Features | OSD Sidekick Aim Stabilizer Black Equalizer Dashboard Crosshair Timer Counter Crosshair PiP/PbP Auto-Update KVM |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | No |
| Connectivity | |
| Display Port | Display port 1.2 x 1 |
| HDMI | HDMI 2.0 x 2 |
| USB Port(s) | USB 3.0 x 2 |
| USB Type-C | USB C x 1 |
| Audio Jack | Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand(WxHxD): 615.11*533.55*202.97 Phys. Dimension w/o stand (WxHxD): 615.11*367.35*42.22 Box Dimension (WxHxD): 720*470*200 |
| Phys. Dimension with Stand(WxHxD) | 615.11*533.55*202.97 Phys. Dimension w/o stand (WxHxD) |
| Weight | Net Weight (Esti.): 5.5 Gross Weight (Esti.): 7.79 |
| Net Weight (Esti.) | 5.5 Gross Weight (Esti.) |
| Power | |
| Type | Power adapter |
| Power Consumption | 58W(Max) |
| Voltage | 19VDC 3.42A |
| Others | Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Saving Mode | 0.5W Power Off Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years (No Warranty For 3 Dead Pixel ) |








