
Gigabyte GS27FA 27" 180hz SS IPS FHD Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON159428362
৳25,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gigabyte GS27FA 27" 180hz SS IPS FHD Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | SS IPS |
| Resolution | 1920 x 1080(FHD) |
| Pixel pitch(MM) | 0.3108*0.3108 |
| Display Surface | Non-glare |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 105% sRGB |
| Response Time | 1ms (MPRT) |
| HDR | HDR Ready |
| Curvature | Flat |
| Others Features | OSD Sidekick * Aim Stabilizer Black Equalizer Crosshair Timer |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x Displayport 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | 1 x Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand(WxHxD) 619*447*172 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD) 619*365.5*50.2 mm |
| Weight | Net Weight with stand (Esti.) 5.02 kg Net Weight without stand (Esti.) 4.1 kg |
| Power | |
| Type | Power Board Build-in |
| Power Consumption | 23W ** |
| Voltage | AC 100-240V ~ 50/60Hz |
| Others | Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Saving Mode | 0.5W Power Off Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








