
GIGABYTE GS25F2 24.5" 200Hz Full HD SS IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON581638947
৳24,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE GS25F2 24.5" 200Hz Full HD SS IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 24.5" |
| Display Type | Edge |
| Panel Type | Super Speed IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.0944X 0.2802 |
| Display Surface | Non-glare |
| Viewing Angle | 178°(H)/ 178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 200 Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 120% sRGB |
| Response Time | 1ms (GTG) |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | Flat |
| Others Features | OSD Sidekick Aim Stabilizer Black Equalizer Crosshair Timer Smart OD |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x Displayport 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | 1 x Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Swivel | N/A |
| Pivot | N/A |
| Height Adjustment | N/A |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | with Stand (WxHxD): 556.9*402.0*179.4 mm w/o stand (WxHxD): 556.9*321.5*51.3 mm |
| with Stand (WxHxD) | 556.9*402.0*179.4 mm w/o stand (WxHxD) |
| Weight | with stand (Esti.): 3.11 kg without stand (Esti.): 2.73 kg |
| with stand (Esti.) | 3.11 kg without stand (Esti.) |
| Power | |
| Type | Power Board Build-in |
| Power Consumption | Power Consumption: 18W Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Consumption | 18W Power Saving Mode |
| Voltage | AC 100-240V ~ 50/60Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








