
GIGABYTE G34WQCP 34" 180Hz WQHD VA Ultra Wide Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON448670852
৳53,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE G34WQCP 34" 180Hz WQHD VA Ultra Wide Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 34 Inch |
| Display Type | Curved |
| Panel Type | VA |
| Resolution | WQHD (3440 x 1440) |
| Pixel pitch(MM) | 0.23175*0.23175 |
| Display Surface | Non-glare type |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 350 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | Contrast Ratio: 4000:1 |
| Contrast Ratio | 4000 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Color Gamut | 90% DCI-P3 / 120% sRGB Display Colors: 8 bits |
| 90% DCI-P3 / 120% sRGB Display Colors | 8 bits |
| Response Time | 1ms (MPRT) |
| HDR | VESA Display HDR400 |
| Curvature | 1500R |
| Others Features | Display Viewing Area (HxV): 797.22 x 333.72 (mm) |
| Display Viewing Area (HxV) | 797.22 x 333.72 (mm) |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes (Supports Adaptive Sync) |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | FreSync Premium |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Speaker Details | 2W x2 |
| Connectivity | |
| Display Port | Display port 1.4 x2 |
| HDMI | HDMI 2.0 x2 |
| Audio Jack | Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°~+20° |
| Height Adjustment | 100mm |
| Vesa Wall Mount | 100*100mm |
| Security Locker | Kensington lock |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | Phys. Dimension with Stand(WxHxD): 808.9*488.8*234.8 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD): 808.9*363.5*115.7 mm Box Dimension (WxHxD): 995*196*565 mm |
| Phys. Dimension with Stand(WxHxD) | 808.9*488.8*234.8 mm Phys. Dimension w/o stand (WxHxD) |
| Weight | Net with stand (Esti.) : 8.34 kg Net Weight without stand (Esti.): 6.22 kg Gross Weight (Esti.): 11.1 kg |
| Net with stand (Esti.) | 8.34 kg Net Weight without stand (Esti.) |
| Power | |
| Type | Build-in |
| Power Consumption | 34W* |
| Voltage | AC 100V - 240V ~ 50/60H |
| Others | Power Saving Mode: < 0.5W Power Off Mode: < 0.3W |
| Power Saving Mode | < 0.5W Power Off Mode |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








