
GIGABYTE G25F2 25" 200Hz Full HD IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON178199153
৳24,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GIGABYTE G25F2 25" 200Hz Full HD IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 24.5 Inch |
| Display Type | LED |
| Panel Type | SS IPS |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Pixel pitch(MM) | 0.0944X 0.2802 |
| Display Surface | Non-glare |
| Viewing Angle | 178°(H)/ 178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m2 (TYP) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 1ms GTG |
| HDR | HDR 10 |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Flicker Free Low Blue Light |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | 2Wx2 |
| Connectivity | |
| Display Port | 1 x Displayport 1.4 |
| HDMI | 2 x HDMI 2.0 |
| Audio Jack | 1 x Earphone Jack |
| Mechanical Design | |
| Tilt | +21°/-5° |
| Swivel | ±15° |
| Height Adjustment | 130mm |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 556.9*498.3*187.5 mm (with Stand) 556.9*321.5*51.3 mm (w/o stand) |
| Weight | 4.34 kg (with Stand) 2.73 kg (w/o stand) |
| Power | |
| Type | Build-in |
| Power Consumption | Power Consumption: 18W Power Saving Mode: 0.5W Power Off Mode: 0.3W |
| Power Consumption | 18W Power Saving Mode |
| Voltage | 100~240Vac |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years Warranty |








