
Dell D2020H 19.5-inch HD+ Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON589187391
৳11,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dell D2020H 19.5-inch HD+ Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 19.5 inches |
| Display Type | LED |
| Panel Type | TN |
| Resolution | 1600 x 900 at 60 Hz |
| Pixels Per Inch (PPI) | 94 |
| Pixel pitch(MM) | 0.27 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | Horizontal Viewing Angle: 50° Vertical Viewing Angle: 90 |
| Horizontal Viewing Angle | 50° Vertical Viewing Angle |
| Contrast Ratio | 600:1 / 600:1 (dynamic) |
| 600 | 1 / 600 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Support | 16.7 Million |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE 1931) |
| Response Time | 5 ms |
| Connectivity | |
| VGA | 1 X VGA |
| HDMI | 1 X HDMI |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5/+21 |
| Vesa Wall Mount | 100 x 100 mm |
| Security Locker | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | With stand - width: 46.83 cm depth: 16.73 cm height: 34.75 cm Without stand width: 46.83 cm depth: 4.5 cm height: 28.39 cm |
| With stand - width | 46.83 cm depth |
| Weight | With stand: 2.88 kg Without stand: 2.22 kg |
| With stand | 2.88 kg Without stand |
| Power | |
| Type | AC input typical |
| Power Consumption | Power Consumption (Typical): 17 Watt |
| Power Consumption (Typical) | 17 Watt |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03-year Warranty |








