
DeepCool QUADSTELLAR INFINITY E-ATX Gaming Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS145286909
৳31,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool QUADSTELLAR INFINITY E-ATX Gaming Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Tempered Glass Panel | six tempered glass |
| Motherboard Support | Mini-ITX / Micro-ATX / ATX / E-ATX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | ABS+SPCC+AL+Tempered Glass |
| Weight | 14.3Kg |
| Dimensions | 540×487×494mm(L×W×H) |
| Front Ports | USB Type-C×1, Audio×1 |
| Expansion Slots | 14 Slots (8+6) |
| Radiator Support | Front: 120/240/360mm Side: 120/240/360mm |
| Front | 120/240/360mm Side |
| Fan Support | Side: 9×120 mm Rear: 2×80 mm |
| Side | 9×120 mm Rear |
| Drive Bays | 3.5" Drive Bays: 3 2.5" Drive Bays: 3 |
| 3.5" Drive Bays | 3 2.5" Drive Bays |
| Additional Feature | |
| PSU | ATX PS2 |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 135mm |
| Maximum Graphics Card Length | 380mm |
| Maximum PSU Length | 210mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








