
DeepCool CH510 ZORIA Mid Tower ATX Gaming Case Price in Bangladesh
Product Code: CAS317242097
৳8,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool CH510 ZORIA Mid Tower ATX Gaming Case Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Tempered Glass Panel | Yes |
| Motherboard Support | Mini-ITX / Micro-ATX / ATX / E-ATX |
| External Features | |
| Color(s) | Black |
| Material | ABS+SPCC+Tempered Glass |
| Weight | 7.2Kg |
| Dimensions | 435×230×471mm(L×W×H) |
| Front Ports | USB3.0×2、Audio×1 |
| Expansion Slots | 7 Slots |
| Radiator Support | Front: 120/140/240/280/360mm Top: 120/140/240/280/360mm Rear: 120/140mm |
| Front | 120/140/240/280/360mm Top |
| Fan Support | Front: 3×120 / 2×140mm Top: 3×120 / 2×140mm Rear: 1×120 / 1×140mm |
| Front | 3×120 / 2×140mm Top |
| Pre- Installed Fans | Rear: 1×120mm |
| Rear | 1×120mm |
| Drive Bays | 3.5" Drive Bays: 2 2.5" Drive Bays: 2+1 |
| 3.5" Drive Bays | 2 2.5" Drive Bays |
| I/O Port | USB3.0×2、Audio×1 |
| Additional Feature | |
| Side Panel | Tempered Glass |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 175mm |
| Maximum Graphics Card Length | 380mm |
| Maximum PSU Length | 170mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








