
DeepCool CH510 WH Mid-Tower ATX Casing Price in Bangladesh
Product Code: CAS862334249
৳6,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool CH510 WH Mid-Tower ATX Casing Motherboard Support: Not specified Case Type: Not specified Pre-Installed Fans: Not specified Material: Not specified Features: None
Specification
| Case Type | |
| Type | Mid Tower |
| Motherboard Support | Mini-ITX / Mico-ATX / ATX / E-ATX |
| External Features | |
| Color(s) | White |
| Weight | Net Weight 5.57Kg |
| Dimensions | Product Dimensions 438×210×478mm(L×W×H) |
| Expansion Slots | 7 Slots |
| Radiator Support | Front: 120/140/240/280/360mm; Top: 120/240mm; Rear: 120mm |
| Front | 120/140/240/280/360mm; Top |
| Fan Support | Front: 3×120 / 3×140mm Top: 2×120 / 2×140mm Rear: 1×120mm |
| Front | 3×120 / 3×140mm Top |
| Pre- Installed Fans | Rear: 1×120mm |
| Rear | 1×120mm |
| I/O Port | USB3.0×2, Audio×1 |
| Additional Feature | |
| PSU | ATX PS2 (maximum length: 170mm) |
| ATX PS2 (maximum length | 170mm) |
| Clearance Space | |
| Maximum CPU Cooler Height | 165mm |
| Maximum Graphics Card Length | 370mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |








