Dahua LM34-E330C 34" UltraWide WQHD Gaming Curved Monitor
Dahua LM34-E330C 34" UltraWide WQHD Gaming Curved Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua LM34-E330C 34" UltraWide WQHD Gaming Curved Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size34"
Display TypeE-LED
Panel TypeVA
ResolutionWQHD (3440x1440) pixel
Aspect Ratio21:9
219
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness350nits
Contrast Ratio3000:1
30001
Refresh Rate165Hz
Color Support16.7M
Color Gamut120% sRGB, 85% NTSC, 85% DCI-P3, 85% Adobe RGB
Response TimeMPRT 1ms
Curvature1500R
Video Features
Low Blue LightYes
Free Sync SupportYes
Audio Features
Speaker (Built In)N/A
Connectivity
Display Port1xDisplay Port1.4
HDMI1xHDMI2.0
Audio JackYes
Mechanical Design
Tilt-5°±2°/15°±2°
SwivelN/A
PivotN/A
Height AdjustmentN/A
Vesa Wall Mount75x75mm
Physical Specification
Dimension808.65*129.59*363.33mm(without stand)
WeightNet Weight: 7.24kg Gross Weight: 9.67kg
Net Weight7.24kg Gross Weight
Power
TypeAdapter
Power ConsumptionConsumption (Standard): TYP. 64W, MAX. 78 W Consumption (Standby): <0.5W
Consumption (Standard)TYP. 64W, MAX. 78 W Consumption (Standby)
VoltageAC 100-240V~50/60Hz 2.0A