Dahua LM27-E230C 27 inch VA 180Hz FHD Curved Gaming Monitor
Dahua LM27-E230C 27 inch VA 180Hz FHD Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua LM27-E230C 27 inch VA 180Hz FHD Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27"
Display TypeLED
Panel TypeVA
Resolution1920x1080
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness250 cd/㎡(max)
Contrast Ratio4000:1
40001
Refresh Rate180Hz (max)
Color Support16.7M(8bit)
Color GamutWide color gamut, 99% sRGB, 85% NTSC, 90% DCI-P3, 84%Adobe RGB
Response Time1ms(MPRT)
CurvatureR1500
Video Features
Low Blue LightYes
G-Sync SupportAdaptive sync
Connectivity
Display Port1xDP1.2
HDMI2xHDMI1.4
Audio JackYes
Mechanical Design
Tilt-5°±2°/15°±2°
SwivelN/A
PivotN/A
Height AdjustmentN/A
Vesa Wall Mount75x75mm
Physical Specification
Dimension613.03*365.18*79.57mm
WeightNet Weight: 4kg Gross Weight: 5.1kg
Net Weight4kg Gross Weight
Power
Power ConsumptionConsumption (Standard): 30W Consumption (Standby): ≤0.5W
Consumption (Standard)30W Consumption (Standby)
VoltageDC 12V/3A