
Dahua LM25-E241A 24.5" 320Hz 1ms IPS FHD Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON181505242
৳24,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dahua LM25-E241A 24.5" 320Hz 1ms IPS FHD Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 24.5" |
| Display Type | ELED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Pixel pitch(MM) | 0.2832 mm × 0.2802 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m² (max) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 300 Hz, overclocked to 320 Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 85% NTSC (typ.) |
| Response Time | 1ms(MPRT) |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Lifespan: 30,000 hrs Surface Treatment: Haze 25%, 3H |
| Lifespan | 30,000 hrs Surface Treatment |
| Video Features | |
| G-Sync Support | Adaptive sync |
| Free Sync Support | Adaptive sync |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 2 × DP 1.4 (1920 × 1080@320 Hz) |
| HDMI | 2 × HDMI 2.1 (1920 × 1080@240 Hz) |
| Audio Jack | 1 × Audio out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° / 15° |
| Swivel | -30° / +30° |
| Pivot | -90° / +90° |
| Height Adjustment | 110 mm (4.33") |
| Vesa Wall Mount | 100 mm × 100 mm (3.94"×3.94") |
| Physical Specification | |
| Dimension | 557.7 mm × 327.3 mm × 67.9 mm (21.96" × 12.89" × 2.67") (W × H × D), without wall-mount bracket |
| Weight | 4.65 kg (10.25 lb) |
| Power | |
| Type | Power Adapter |
| Power Consumption | 18 W (basic), 29 W (typ.), 32 W (max) <0.5 W (Standby) |
| Voltage | 12 VDC, 4 A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years |








