
Dahua LM24-B201S 23.8 inch 100Hz FHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON881231770
৳13,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dahua LM24-B201S 23.8 inch 100Hz FHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 1920×1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 250 cd/㎡(max) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7M(8bit) |
| Response Time | OD 4ms |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| VGA | Yes |
| HDMI | Yes |
| Mechanical Design | |
| Vesa Wall Mount | 75x75mm(3.0"x3.0") |
| Physical Specification | |
| Dimension | 539.2x320.4x48.5mm (22“x13”x1.9”) |
| Weight | Net Weight: 2.82kg (6.2lb) Gross Weight: 3.84kg (8.5lb) |
| Net Weight | 2.82kg (6.2lb) Gross Weight |
| Power | |
| Power Consumption | Consumption (Standard): 25W Consumption (Standby): ≤0.5W |
| Consumption (Standard) | 25W Consumption (Standby) |
| Voltage | DC 12V |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years |








