
Dahua DHI-LM32-P301A 31.5" IPS Professional Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON321197681
৳41,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dahua DHI-LM32-P301A 31.5" IPS Professional Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 31.5" |
| Display Type | E-LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | QHD (2560x1440) pixel |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 350nits(typ) |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| 1200 | 1 |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 99% sRGB, 100% NTSC, 95% DCI-P3, 92% Adobe RGB |
| Response Time | 4ms OD |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | 1xDisplay Port1.4 |
| HDMI | 1xHDMI2.1 |
| USB Type-C | Type C 65W×1 |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° ±2° ~15° ±2° |
| Swivel | 15° |
| Pivot | 0°~180° |
| Height Adjustment | 100+/-5mm |
| Vesa Wall Mount | 75x75mm |
| Physical Specification | |
| Dimension | 718.59*422.07*45.10mm(without stand) |
| Weight | Net Weight: 7.7kg Gross Weight: 10.69kg |
| Net Weight | 7.7kg Gross Weight |
| Power | |
| Type | Adapter |
| Power Consumption | Consumption (Standard): Typ. 52W, Max. 145W Consumption (Standby): ≤0.5W |
| Consumption (Standard) | Typ. 52W, Max. 145W Consumption (Standby) |
| Voltage | DC 19V 7.89A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years |








