Dahua DHI-LM30-E330CW 30" 200Hz WFHD Curved Gaming Monitor
Dahua DHI-LM30-E330CW 30" 200Hz WFHD Curved Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua DHI-LM30-E330CW 30" 200Hz WFHD Curved Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size30"
Display TypeLED
Panel TypeVA
ResolutionWFHD (2560x1080)
Aspect Ratio21:9
219
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness250 nits
Contrast Ratio3000:1
30001
Refresh Rate200Hz
Color Support16.7M
Color Gamut120% sRGB, 85% NTSC, 90% DCI-P3, 83% Adobe RGB
Response TimeMPRT 1ms
Curvature1500R
Video Features
Low Blue LightYes
G-Sync SupportAdaptive Sync
Audio Features
Speaker (Built In)N/A
Connectivity
Display Port2*DP1.2(200HZ)
HDMI2*HDMI 2.0(180HZ)
Audio JackYes
Mechanical Design
Tilt-5°±2°/15°±2°
Swivel25°±2°
PivotN/A
Height Adjustment115±5mm
Vesa Wall Mount75x75mm
Physical Specification
ColorWhite
Dimension701.1*317.6*121.7mm
WeightNet Weight: 6.5kg Gross Weight: 9kg
Net Weight6.5kg Gross Weight
Power
TypeExternal
Power ConsumptionConsumption (Standard): Typical:48W , Max:55W Consumption (Standby): <0.5W
Consumption (Standard)Typical
VoltageDC 12V 4A