Dahua DHI-LM27-U401A 27" 4K UHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua DHI-LM27-U401A 27" 4K UHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 4K (3840 x 2160) pixel |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 6ms |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Free Sync Support | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| Display Port | DP1.4×1 |
| HDMI | HDMI 2.1×1 |
| USB Port(s) | USB3.1×1 |
| Audio Jack | Audio out×1 |
| Mechanical Design | |
| Swivel | N/A |
| Pivot | N/A |
| Height Adjustment | N/A |
| Vesa Wall Mount | 75x75mm |
| Power | |
| Power Consumption | 65W |