Dahua DHI-LM27-E341A 27" QHD IPS 240Hz Gaming Monitor
Dahua DHI-LM27-E341A 27" QHD IPS 240Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua DHI-LM27-E341A 27" QHD IPS 240Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27"
Display TypeE-LED Backlit Display
Panel TypeIPS
ResolutionQHD (2560x1440)
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness300nits(typ)
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate240Hz
Color Support95% NTSC
Response Time1ms
CurvatureFlat
Video Features
Free Sync SupportYes
OthersAdaptive sync
Connectivity
Display PortDP1.4×2
HDMIHDMI 2.0×2
Audio JackAudio out×1
Mechanical Design
Tilt-5°±2°/20°±2°
Vesa Wall Mount100x100mm
Physical Specification
ColorBlack
Dimension614.3 mm × 366.8 mm × 57.2 mm (24.19" × 14.44" × 2.25") (W × H × D), without wall-mount bracket
Weight6.83 kg (15.06 lb)
Power
TypeAdapter
Power Consumption25 W (basic), 25.8 W (typ.), 32.6 W (max)
Voltage12V