
Dahua DHI-LM27-E341A 27" QHD IPS 240Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON252717588
৳36,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dahua DHI-LM27-E341A 27" QHD IPS 240Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | E-LED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | QHD (2560x1440) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300nits(typ) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Color Support | 95% NTSC |
| Response Time | 1ms |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Free Sync Support | Yes |
| Others | Adaptive sync |
| Connectivity | |
| Display Port | DP1.4×2 |
| HDMI | HDMI 2.0×2 |
| Audio Jack | Audio out×1 |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°±2°/20°±2° |
| Vesa Wall Mount | 100x100mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 614.3 mm × 366.8 mm × 57.2 mm (24.19" × 14.44" × 2.25") (W × H × D), without wall-mount bracket |
| Weight | 6.83 kg (15.06 lb) |
| Power | |
| Type | Adapter |
| Power Consumption | 25 W (basic), 25.8 W (typ.), 32.6 W (max) |
| Voltage | 12V |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








