
Dahua DHI-LM27-B221 27" FHD 144Hz IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON654510444
৳17,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dahua DHI-LM27-B221 27" FHD 144Hz IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 27" |
| Display Type | LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920x1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300 nits (typ) |
| Contrast Ratio | 1500 :1 |
| 1500 | 1 |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Support | 16.7M(8bit) |
| Response Time | MPRT 1 ms |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | 1xDP |
| HDMI | 1xHDMI |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5 ° ± 2 ° / 15 ° ± 2 ° |
| Vesa Wall Mount | 75x75mm |
| Physical Specification | |
| Dimension | 614.1( W ) * 51.1( D ) * 363H) |
| Weight | 3.84 Kg |
| Power | |
| Type | External 12 VDC, 3A |
| Power Consumption | Consumption (Standard): ≤36W Consumption (Standby): ≤0.50W |
| Consumption (Standard) | ≤36W Consumption (Standby) |
| Voltage | AC 100-240V~, 50/60Hz, 2.0A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years |








