Dahua DHI-LM27-B221 27" FHD 144Hz IPS Gaming Monitor
Dahua DHI-LM27-B221 27" FHD 144Hz IPS Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua DHI-LM27-B221 27" FHD 144Hz IPS Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size27"
Display TypeLED
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920x1080)
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness300 nits (typ)
Contrast Ratio1500 :1
15001
Refresh Rate144Hz
Color Support16.7M(8bit)
Response TimeMPRT 1 ms
Video Features
Low Blue LightYes
Connectivity
Display Port1xDP
HDMI1xHDMI
Audio JackYes
Mechanical Design
Tilt-5 ° ± 2 ° / 15 ° ± 2 °
Vesa Wall Mount75x75mm
Physical Specification
Dimension614.1( W ) * 51.1( D ) * 363H)
Weight3.84 Kg
Power
TypeExternal 12 VDC, 3A
Power ConsumptionConsumption (Standard): ≤36W Consumption (Standby): ≤0.50W
Consumption (Standard)≤36W Consumption (Standby)
VoltageAC 100-240V~, 50/60Hz, 2.0A