Dahua DHI-LM25-E231 25" IPS FHD 180Hz Gaming Monitor
Dahua DHI-LM25-E231 25" IPS FHD 180Hz Gaming Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua DHI-LM25-E231 25" IPS FHD 180Hz Gaming Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
Display Features
Display Size24.5"
Display TypeE-LED Backlit Display
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920×1080)
Aspect Ratio16:9
169
Viewing Angle178°(H)/178°(V)
Brightness250nits(typ)
Contrast Ratio1000:1
10001
Refresh Rate180Hz
Color Support85% NTSC
Response Time1ms
CurvatureFlat
Connectivity
Display PortDP1.4×1
HDMIHDMI 2.0×1
USB Type-CUSB×1(only upgrade
Audio JackAudio out×1
Mechanical Design
Tilt-5°±2°/15°±2°
Vesa Wall Mount100x100mm
Physical Specification
ColorBlack
Dimension620×115×475mm
WeightNet Weight (kg): 3.6 kg Gross Weight (kg): 4.7kg
Net Weight (kg)3.6 kg Gross Weight (kg)
Power
TypeAdapter
Power ConsumptionConsumption (Standard): ≤36W Consumption (Standby): 0.5W
Consumption (Standard)≤36W Consumption (Standby)
VoltageDC 12V