
Dahua DHI-LM24-P301A 23.8" 2K QHD IPS Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON302860557
৳34,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dahua DHI-LM24-P301A 23.8" 2K QHD IPS Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8" |
| Display Type | E-LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | 2K QHD (2560x1440) |
| Pixels Per Inch (PPI) | 123.41 |
| Pixel pitch(MM) | 0.2058 mm × 0.2058 mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300 cd/m² (max) |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| 1300 | 1 |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Color Support | 16.7M colors |
| Color Gamut | 99% sRGB (typ.) |
| Response Time | OD 5 ms |
| Curvature | Flat |
| Others Features | Lifespan: 30,000 hrs Surface Treatment: Haze 25%, 3H Screen-to-Body Ratio: ≥90% |
| Lifespan | 30,000 hrs Surface Treatment |
| Video Features | |
| Flicker Free | Yes |
| Low Blue Light | Yes |
| Connectivity | |
| Display Port | 1xDP 1.4 (1920 × 1080@100 Hz) |
| HDMI | 1xHDMI 2.0 (1920 × 1080@100 Hz) |
| USB Type-C | 1 × TYPE-C (65 W) |
| Audio Jack | 1 × Audio out |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5° / 20° |
| Swivel | -45° / +45° |
| Pivot | -90° / +90° |
| Height Adjustment | 120 mm (4.72") |
| Vesa Wall Mount | 75 mm × 75 mm (2.95" × 2.95") |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 539.6 mm × 324.5 mm × 61.0 mm (21.24" × 12.78" × 2.40") (W × H × D), without wall-mount bracket |
| Weight | Net Weight: 5.8 kg (12.79 lb) Gross Weight: 7.25 kg (15.98 lb) |
| Net Weight | 5.8 kg (12.79 lb) Gross Weight |
| Power | |
| Type | Built-in Power |
| Power Consumption | Consumption (Standard): 20 W (basic), 27 W (typ.), 130 W (ma×) Consumption (Standby): ≤0.5W |
| Consumption (Standard) | 20 W (basic), 27 W (typ.), 130 W (ma×) Consumption (Standby) |
| Voltage | 100–240 VAC (±10%), 50/60 Hz |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years |








