
Dahua DHI-LM24-B201E 23.8" 100hz IPS FHD Monitor Price in Bangladesh
Product Code: MON938517550
৳15,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dahua DHI-LM24-B201E 23.8" 100hz IPS FHD Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 23.8" |
| Display Type | E-LED |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920x1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| 16 | 9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 300nits(typ) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| 1000 | 1 |
| Refresh Rate | 100Hz |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 7ms OD |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | N/A |
| Connectivity | |
| VGA | 1xVGA |
| Display Port | 1xDisplay Port |
| HDMI | 1xHDMI |
| Audio Jack | Yes |
| Mechanical Design | |
| Tilt | -5°±2°/15°±2° |
| Swivel | N/A |
| Pivot | N/A |
| Height Adjustment | N/A |
| Vesa Wall Mount | 75x75mm |
| Physical Specification | |
| Dimension | 538.2(W)x319.2(H)x36.4(D) |
| Weight | Net Weight: 2.94kg Gross Weight: 4.5kg |
| Net Weight | 2.94kg Gross Weight |
| Power | |
| Type | External |
| Power Consumption | Consumption (Standard): ≤ 30W Consumption (Standby): ≤0.5W |
| Consumption (Standard) | ≤ 30W Consumption (Standby) |
| Voltage | DC 12V 2.5A |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03 years |








