Dahua DHI-LM22-A201YFS 21.45" IPS Full HD 100Hz Monitor Price in Bangladesh
Key Features
Model: Dahua DHI-LM22-A201YFS 21.45" IPS Full HD 100Hz Monitor Resolution: Not specified Display: Not specified Refresh Rate: Not specified Ports: Not specified Features: None
Specification
| Display Features | |
| Display Size | 21.45" |
| Display Type | LED Backlit Display |
| Panel Type | IPS |
| Resolution | FHD (1920×1080) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Brightness | 250 cd/㎡(max) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate | 100Hz (max) |
| Color Support | 16.7M(8bit) |
| Response Time | 10 ms (Max) |
| Curvature | Flat |
| Video Features | |
| Low Blue Light | Yes |
| Audio Features | |
| Speaker (Built In) | Yes |
| Connectivity | |
| VGA | VGA×1 |
| HDMI | HDMI×1 |
| Mechanical Design | |
| Vesa Wall Mount | 75x75mm (3.0"x3.0") |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension | 492.7×284.0×41.2mm (without stand) |
| Weight | 2.05kg (4.51lb) |
| Power | |
| Type | DC 12V |
| Power Consumption | 22W (Standard) ≤0.5W (Standby) |